Księga Kucharska – październik

Księga Kucharska – październik

Im więcej głosów na 5 gwiazdek, tym więcej szans na wygranie konkursu. Rywalizacja dotyczy wszystkich przedszkoli Casper. Na dole każdej strony umieściliśmy system komentarzy. Zachęcamy do pisania opinii 🙂

Nasze Dzieła

W ramach realizowanego w naszym przedszkolu programu „Zdrowo gotuję i zdrowo jem” grupy „Smerfów” i „Biedronek” zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

„Smerfy” poznały różne owoce i dowiedziały się jak ważny wpływ maja na nasze zdrowie. Wykonały prace plastyczne malując sylwetki owoców oraz zapoznały się ze znaczeniem słowa „witaminy”.

W grupie „Biedronek” Dzieci poznały owoce z polskich sadów oraz owoce egzotyczne. Podczas trzydniowych zajęć nauczyły się ich nazw, zapoznały z ich wyglądem, kształtem, kolorem i smakiem. Na zakończenie obie grupy zrobiły sałatkę owocową, którą wykonały według własnego przepisu. Najwięcej radości sprawiło im wspólne „zajadanie” kolorowego podwieczorku.

Składniki sałatki owocowej naszych przedszkolaków:
– banany,
– mandarynki,
– melon,
– ananas,
– jabłka,
– gruszki,
– pomarańcze,
– granat,
– winogrona,
– cytryna,
– listki świeżej mięty.

Wykonanie:
Wszystkie owoce dokładnie myjemy w ciepłej wodzie. Obieramy ze skórki. Następnie „małe rączki” kroją je na możliwie małe i równe kawałeczki. Wszystkie składniki mieszamy w dużej misce i skrapiamy odrobiną soku z wyciśniętej, kwaśnej cytrynki. Gotową sałatkę owocową wkładamy do małych miseczek ewentualnie kubeczków (mogą być plastikowe). Dekorujemy listkami świeżej, pachnącej mięty. Zajadamy ze smakiem.

NA ZDROWIE I SMACZNEGO 🙂