Księga Kucharska – luty

Księga Kucharska – luty

Im więcej głosów na 5 gwiazdek, tym więcej szans na wygranie konkursu. Rywalizacja dotyczy wszystkich przedszkoli Casper. Na dole każdej strony umieściliśmy system komentarzy. Zachęcamy do pisania opinii 🙂

Nasze Dzieła

Kontynuując nasz program „Zdrowo gotuję i zdrowo jem”, w czwartek 1 marca Przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie, postanowiły zrobić pyszne, zdrowe wiosenne kanapki.

Na stołach zagościły świeże warzywa: sałata, rzodkiewki, ogórki, pomidory, papryka i szczypiorek, które zajmują nadrzędną pozycję w piramidzie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Nie zabrakło także wędliny, serów, jajek, pieczywa oraz przyborów kuchennych pomocnych w pracy. Wszystkie Dzieci z wielkim zaangażowaniem samodzielnie lub z niewielką pomocą pań smarował, kroiły, układały produkty tworząc na kanapkach bardzo ciekawe kompozycje. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę smakowicie.

Po kulinarnej przygodzie wszystkie Dzieci z wielkim apetytem zjadły na podwieczorek zrobione przez siebie kanapeczki.

Składniki na zdrowe i pyszne kanapki:
pieczywo mieszane
masło
ser
wędlina
jajko
sałata
pomidor
ogórek
rzodkiewka
szczypiorek
kiełki rzodkiewki
papryka

NA ZDROWIE I SMACZNEGO 🙂