Księga Kucharska – marzec

Księga Kucharska – marzec

Im więcej głosów na 5 gwiazdek, tym więcej szans na wygranie konkursu. Rywalizacja dotyczy wszystkich przedszkoli Casper. Na dole każdej strony umieściliśmy system komentarzy. Zachęcamy do pisania opinii 🙂

Nasze Dzieła

ZAJĘCIA KULINARNE CASPERKÓW W FIRLEJU – POTRAWA WIELKANOCNA – MARZEC

Dnia 27 marca, w przedszkolu Casper w Firleju odbyły się kolejne zajęcia kulinarne dla dzieci. Po krótkiej pogadance o zdrowych daniach wielkanocnych, ulubionych potrawach przyszła pora na część praktyczną. Tym razem przygotowaliśmy ucieraną babkę wielkanocną.

Dzieci same przesiewały mąkę, z pomocą Pań oddzielały żółtka od białek, dolewały mleko oraz dodawały pozostałe składniki. Miksowały, ucierały i mieszały powstałą masę. Następnie z pomocą Pani Moniki wstawiły babkę do wcześniej nagrzanego piekarnika. Zabawa była przednia, było słodko, kolorowo i wesoło 🙂 … jednak najwięcej radości sprawiło nam wspólne „zajadanie” słodkiego ciasta.

Jeśli ktoś potrzebuje inspiracji na wielkanocną babkę, to zapewne znajdzie je w poniższym przepisie, gdyż z naszej pozostały jedynie okruszki.

PRZEPIS: Błyskawiczna babka piaskowa

Składniki:
2 szklanki mąki
250 g margaryny
5 jajek
1 i 1 szklanki cukru pudru
7 łyżek mleka
1 opakowania proszku do pieczenia
kilka kropli aromatu cytrynowego

Przygotowanie:
Jajka rozbić, oddzielając żółtka od białek, po czym zmiksować żółtka z cukrem pudrem i margaryną. Następnie do masy dodać proszek do pieczenia. Białka ubić na sztywną pianę.

Do powstałej masy dodać przesianą mąkę, aromat cytrynowy oraz mleko. Składniki dobrze wymieszać. Masę delikatnie połączyć z pianą z białek.

Ciasto przełożyć do formy i piec ok. 45 min. w temp. 180 C. Wypiek wyjąć, po czym ostudzić.

Życzymy smacznego i Wesołych Świąt!