KSIĘGA KUCHARSKA – „GOTUJ Z CASPERKIEM”

Im więcej kciuków w górę tym więcej szans na wygranie konkursu. Rywalizacja będzie dotyczyła wszystkich przedszkoli Casper. Na dole tej strony umieściliśmy system komentarzy. Zachęcamy do pisania opinii 🙂

O PROJEKCIE

Od tego roku przedszkolnego Casperki biorą udział w zajęciach kulinarnych, których koncepcja wpisuje się w autorski program „Grunt to Zdrowie” wymyślony przez Anię Krupę z Casperka w Lubartowie.
W ostatnim tygodniu każdego miesiąca Dzieci z FIRLEJA stworzą przepis na podwieczorek, który przygotują. Zdjęcia potraw oraz same przepisy umieścimy na tej stronie. Rodzice Casperków będą mogli zagłosować na najlepszy przepis stworzony przez ich Pociechy. Przepisy ocenione najwyżej spośród wszystkich lokalizacji (Firlej, Wola, Lubartów, Łęczna) zostaną umieszczone w książce kucharskiej pt.: „Gotuj z Casperkiem”. Poniżej prezentujemy fotografie z zajęć, które miały miejsce w PAŹDZIERNIKU.

Zapraszamy do pysznej zabawy

W PAŹDZIERNIKU … „SAŁATKA”

W ramach realizowanego w naszym przedszkolu programu „Zdrowo gotuję i zdrowo jem” grupy „Smerfów” i „Biedronek” zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

„Smerfy” poznały różne owoce i dowiedziały się jak ważny wpływ maja na nasze zdrowie. Wykonały prace plastyczne malując sylwetki owoców oraz zapoznały się ze znaczeniem słowa „witaminy”.

W grupie „Biedronek” Dzieci poznały owoce z polskich sadów oraz owoce egzotyczne. Podczas trzydniowych zajęć nauczyły się ich nazw, zapoznały z ich wyglądem, kształtem, kolorem i smakiem. Na zakończenie obie grupy zrobiły sałatkę owocową, którą wykonały według własnego przepisu. Najwięcej radości sprawiło im wspólne „zajadanie” kolorowego podwieczorku.

PRZEPIS

Składniki sałatki owocowej naszych przedszkolaków:
– banany,
– mandarynki,
– melon,
– ananas,
– jabłka,
– gruszki,
– pomarańcze,
– granat,
– winogrona,
– cytryna,
– listki świeżej mięty.

Wykonanie:
Wszystkie owoce dokładnie myjemy w ciepłej wodzie. Obieramy ze skórki. Następnie „małe rączki” kroją je na możliwie małe i równe kawałeczki. Wszystkie składniki mieszamy w dużej misce i skrapiamy odrobiną soku z wyciśniętej, kwaśnej cytrynki. Gotową sałatkę owocową wkładamy do małych miseczek ewentualnie kubeczków (mogą być plastikowe). Dekorujemy listkami świeżej, pachnącej mięty. Zajadamy ze smakiem.

NA ZDROWIE I SMACZNEGO 🙂

GALERIE ZDJĘĆ

 

 

© 2017 Prawa autorskie do przepisu, nazwy i projektu „Gotuj z Casperkiem”, nazwy oraz projektu „Grunt to zdrowie”, nazwy i projektu „Księga Kucharska Casperka” zastrzeżone. Powielanie w całości lub w części tylko za zgodą autorów. Zastrzeżenia nie dotyczą Rodziców, których Dzieci uczęszczają do Przedszkola Casper.